• Ogłowie

Ogłowie dla hobby horse

W dyscyplinie hobby horse to właśnie detale odgrywają tak wielką rolę w upodobnieniu do prawdziwego jeździectwa. Liczą się drobne elementy pozwalające jeszcze lepiej wczuć się w klimat zabawy, która daje coraz więcej frajdy! Jednym z takich akcesoriów jest ogłowie, czyli pewnego rodzaju "uprząż", którą zakłada się na głowę konia. W naszym sklepie znajdziesz ogłowia klasyczne oraz meksykańskie — sprawdź, czym się różnią!

Klasyczne ogłowie: hobby horse z dbałością o każdy detal

Ogłowie klasyczne to hołd dla tradycyjnego stylu charakterystycznego dla jeździectwa europejskiego. Element ten cechuje minimalizm, a także nawiązanie do tradycyjnych wzorów. Ogłowie klasyczne z założenia ma przede wszystkim pełnić funkcję przydatnego narzędzia, a dopiero na drugim planie znajduje się estetyka. Jeśli szukasz dodatków do hobby horse w stylu europejskim, polecamy wybranie właśnie klasycznego ogłowia.

Ogłowie meksykańskie dla hobby horse

W meksykańskiej tradycji jeździeckiej większy nacisk kładzie się na estetykę oraz efektowność. Z tego względu ogłowia, ale też inne akcesoria meksykańskie, są bardziej kolorowe i zdobione haftami, tłoczeniami czy metalowymi elementami dekoracyjnymi. Często też korespondują ze strojem jeźdźca, również noszącego ekstrawagancki ubiór nawiązujący do kultury Meksyku. W naszym sklepie znajdziesz czarne i brązowe ogłowia dla hobby horse w wymiarach A4 bądź A3. Dzięki regulacji precyzyjnie dopasujesz je do każdego konia tej wielkości, chociaż najlepiej leżą na tych, które także znajdziesz w naszej ofercie. Zapraszamy!